Hírek
2022. márc. 30.
Idegennyelvi team
A német nyelv napja a Krúdyban
Fesztiváli hangulatot varázsoltunk iskolánk aulájába a Baksa Gimivel együtt március 30-án. Csatlakozva ahhoz az egész hetes országos rendezvénysorozathoz, ahol minden a német nyelv körül forgott, vártuk tarkabarka vidámsággal és élményekkel iskolánk diákjait. Elsősorban azokat a krúdysokat akartuk közelebb hozni a német nyelvhez és kultúrához, akik ezidáig egyáltalán nem, vagy csak kis óraszámban tanulták azt. Papp Ildikó idegennyelvi team-vezető
A német nyelv napja a Krúdyban
Fesztiváli hangulatot varázsoltunk iskolánk aulájába a Baksa Gimivel együtt március 30-án. Csatlakozva ahhoz az egész hetes országos rendezvénysorozathoz, ahol minden a német nyelv körül forgott, vártuk tarkabarka vidámsággal és élményekkel iskolánk diákjait. Elsősorban azokat a krúdysokat akartuk közelebb hozni a német nyelvhez és kultúrához, akik ezidáig egyáltalán nem, vagy csak kis óraszámban tanulták azt.
Rendezvényünkön jeles vendégek szóltak arról, hogy a gazdaság, a munka világa szinte minden területén, de a vendéglátásban és a turizmusban különösen tárt karokkal várja a német nyelv ismerőit. Körünkben köszönthettük Robert Sereinig urat, az Osztrák Kulturális Fórum igazgatóhelyettesét, Szilasi Péter Tamás urat a Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamara társelnökét, Iván György urat, a Hödlmayr Hungária Logistics Kft. ügyvezető igazgatóját, tiszteletbeli osztrák konzult, és Csörgits Krisztián urat, a Győri SZC Szakmai főigazgatóhelyettesét.
Nyitó ünnepségünk után valamennyi résztvevő belevetette magát a fesztivál vidám eseménysorába. A két iskola tanulói izgalmas témákban 13 standhoz invitálták a közönséget.
A Krúdy 11.i és 10.i osztályos tanulói a hazánkban működő német nyelvterületről érkező cégekről, az Erasmus+ programról, németországi, ausztriai és svájci ételekről, továbbá ezen országok tájairól és látnivalóiról tartottak izgalmas előadásokat. Egy diákjaink által írt különleges történetből megtudhattuk, hogy milyen sok német jövevényszót használunk ma is a magyar nyelvben. A motorok iránt érdeklődők két BMW ritkaságot is megcsodálhattak. Kóstolhattunk német kolbász-variációkat, és megoldottunk számos játékos feladatot. A fesztivált egy fergeteges flashmobbal zártuk.
Papp Ildikó
idegennyelvi team-vezető


KAPCSOLÓDÓ HÍREK

Tájékoztató előadás a dohánytermékekről
Tájékoztató előadás a dohánytermékekről – a NAV vendégelőadóival 2025. november 4-én iskolánk diákjai egy tanulságos előadáson vehettek részt, melyet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai tartottak. A program során a fiatalok hiteles forrásból kaptak információt a tiltott dohánytermékek fogyasztásával és kereskedelmével kapcsolatos kockázatokról, következményekről.
2025. nov. 18.
Krúdy Technikum

Advent a Metróban
Az elmúlt héten pénteken a 11.L osztály néhány tanulója Kovács-Bezselics Renáta és Miléder László oktatók támogatásával a Metró Áruház adventváró programjában vett részt. Karácsonyi tematikus ételek-italok elkészítése és kóstoltatása volt a diákok feladata. Köszönjük a Metró Áruház meghívását és a diákok aktív részvételét
2025. nov. 18.
Krúdy Technikum

