Győri SZC Krúdy Gyula Turisztikai és Vendéglátóipari Technikum
9024 Győr, Örkény István u. 8-10.
Telefon: +36-96-510-670

2018. március 3-án, szombaton iskolánk csapata, Palakovics Anna és Szeder Brigitta, első helyezést értek el a „Hazai Ízek, Hazai Asztalokon 2018” szakközépiskolai szakácsversenyen, Budapesten. Felkészítő tanáruk: Sátor László

Kép5

Az Agrármarketing Centrum által szervezett versengésben nappali tagozatos, szakképzési centrumokban, iskola rendszerű képzésben résztvevő tanulók indultak, csapatonként két fő szakácstanuló és egy felkészítő szakoktatóval. A recept az idei versenyen sem változott: kiemelt hazai alapanyagokból kellett olyan ételt készíteni, ami az éttermek kínálatában is megállná a helyét, ugyanakkor a közétkeztetésben, vagy akár az otthoni háztartásokban is könnyen elkészíthető.

Versenyételeik:

Gombával töltött sertéstarja baconnal, sörrel párolt savanyúkáposztával, pirított kifliburgonyával és sült almával, búzasörös pecsenyelével

verseny1verseny2

Gratulálunk diákjainknak és kollégánknak a rangos eredményhez.

vissza